Τα Avatar του Facebook μοιάζουν πολύ με αυτοκόλλητα Bitmoji που χρησιμοποιούνται στο Snapchat. Ο απώτερος ρόλος του Avatar είναι να δώσει μια προσωπική πινελιά στον ίδιο τον χαρακτήρα του χρήστη. Δείτε πώς να το κάνετε δημιουργήστε και χρησιμοποιήστε το δικό σας Facebook avatar.
Τα τελευταία χρόνια, το Facebook έχει εισαγάγει πολλές δυνατότητες όπως αυτοκόλλητα, GIF, κατάσταση βίντεο κ.λπ. Όλες αυτές οι δυνατότητες προσθέτουν περισσότερη αξία στην πλατφόρμα. Τώρα, το Facebook έχει δημιουργήσει μια δημιουργία που μοιάζει με κινούμενα σχέδια που θα αντιπροσωπεύει μια εμφάνιση σαν τον ίδιο τον χρήστη. Η λειτουργία είναι γνωστή ως «Facebook Avatars».
Τα Avatar του Facebook μοιάζουν πολύ με αυτοκόλλητα Bitmoji που χρησιμοποιούνται στο Snapchat. Ο απώτερος ρόλος του Avatar είναι να δώσει μια προσωπική πινελιά στον ίδιο τον χαρακτήρα του χρήστη. Σας επιτρέπει να δημιουργήσετε μια δική σας έκδοση κινουμένων σχεδίων για να το χρησιμοποιήσετε στο Facebook Messenger, στην απάντηση τροφοδοσίας ειδήσεων στο Facebook κ.λπ.
Έτσι, σε αυτό το άρθρο, αποφασίσαμε να μοιραστούμε μια μέθοδο εργασίας για να δημιουργήσουμε και να χρησιμοποιήσουμε το Facebook Avatar για να το χρησιμοποιήσουμε στα σχόλια, τις ιστορίες, τις εικόνες προφίλ και το Messenger στο Facebook. Ας δούμε λοιπόν πώς να δημιουργήσετε και να χρησιμοποιήσετε ένα είδωλο στο Facebook.
Βήμα 1. Πρώτα απ 'όλα, ενημερώστε το Facebookεφαρμογή στην πιο πρόσφατη έκδοση.
Βήμα 2. Μόλις τελειώσετε, ανοίξτε την εφαρμογή και πατήστε το 'Μενού' κουμπί.
Βήμα 3. Τώρα μετακινηθείτε προς τα κάτω και πατήστε το 'Δείτε περισσότερα' κουμπί.
Βήμα 4. Κάτω από το See More, πρέπει να πατήσετε το «Είδωλα»
Βήμα 5. Αυτό θα ανοίξει το πάνελ Avatar. Εδώ πρέπει να δημιουργήσετε το δικό σας avatar. Πρέπει να επιλέξετε τον τόνο του δέρματος στο πρώτο βήμα.
Βήμα 6. Στη συνέχεια, επιλέξτε το 'Χτένισμα'
Βήμα 7. Στη συνέχεια, επιλέξτε το 'Χρώμα μαλλιών'
Βήμα 8. Στο επόμενο βήμα, θα σας ζητηθεί να επιλέξετε το 'Σχήμα προσώπου'
Βήμα 9. Μπορείτε ακόμη ρυθμίστε την επιδερμίδα.
Βήμα 10. Η εφαρμογή σας επιτρέπει επίσης να επιλέξετε το Γραμμές δέρματος.
Βήμα 11. Μπορείτε ακόμη να επιλέξετε το «Σχήμα ματιών»
Βήμα 12. Η εφαρμογή παρέχει πολλές επιλογές προσαρμογής avatar. Απλώς εξετάστε τις επιλογές. Στα τελικά βήματα, θα σας ζητηθεί να επιλέξετε το 'Εξοπλισμός'
Βήμα 13. Μόλις τελειώσετε, πατήστε στο 'Ολοκληρώθηκε' κουμπί.
Βήμα 14. Στην επόμενη σελίδα, πατήστε το 'Επόμενο' κουμπί.
Βήμα 15. Στο πλαίσιο "Χρησιμοποιήστε το είδωλό σας στα σχόλια", πατήστε το 'Επόμενο' κουμπί.
Βήμα 16. Τώρα ανοίξτε οποιαδήποτε συνομιλία στο Facebook και κάτω από το «Αυτοκόλλητα» θα βρείτε το είδωλό σας.
Αυτό είναι! Τελείωσες. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το νέο avatar στα σχόλια, την κατάσταση, την εικόνα προφίλ κ.λπ. στο Facebook. Αυτό το άρθρο αφορά λοιπόν τον τρόπο δημιουργίας και χρήσης ενός avatar Facebook το 2020. Ελπίζω αυτό το άρθρο να σας βοήθησε! Μοιραστείτε το και με τους φίλους σας.